Często zadawane pytania

Pytanie 1: Moja córka ma 10 lat. Czy może zapisać się do szkoły programowania?
Wiek nie ma znaczenia. Warunkiem przystąpienia do naszej szkoły jest umiejętność czytania, pisania na klawiaturze i wykonywania podstawowych operacji matematycznych (mnożenie, dzielenie, dodawanie i odejmowanie)
Pytanie 2: Czy po kursie podstawowym moje dziecko będzie umiało programować?
Uczeń po kursie podstawowym będzie potrafił zaprogramować nieskomplikowane aplikacje obliczeniowe, analizować i rozwiązywać proste zadania programistyczne oraz korzystać z modułów Pythona.
Pytanie 3: Czy można na zajęcia przychodzić z własnym laptopem?
Każdy uczeń na zajęciach pracuje na sprzęcie szkolnym, ale nie ma przeciwskazań aby przychodził z własnym laptopem.
Pytanie 4: Co się stanie jeśli moje dziecko nie przyjdzie na zajęcia?
Obecność na zajęciach jest bardzo ważna, ponieważ uczniowie systematycznie poznają nowe zagadnienia z zakresu programowania. W przypadku nieobecności ucznia, otrzymuje on materiały z lekcji, które powinien przyswoić przed kolejnymi zajęciami. W przypadku nieobecności ucznia prosimy o informację przed zajęciami.
Pytanie 5: Czy książki i zeszyty są obowiązkowe?
Uczniowie na każdej lekcji otrzymują materiały z przerabianego zagadnienia i z zadaniem domowym.
Pytanie 6: Czy uczniowie otrzymują zadania domowe?
Poświecanie dwóch godzin w tygodniu to zbyt mało na to, by wszystko zapamietać. Uczniowie na naszych lekcjach otrzymują wiedzę teoretyczną i praktyczną, którą powinni utrwalać w domu odrabiając zadanie domowe. Nasi trenerzy są do dyspozycji i służą pomocą również poza zajęciami. Można się z nimi kontaktować telefonicznie i poprzez komunikatory w przypadku pytań lub problemów.

Ucz się programowania razem z nami!

Dołącz do Szkoły Programowania